Scion na SEMA 2013

Na tegorocznej imprezie SEMA 2013 Scion wystawił pokaźną kolekcję samochodów: Cztery mocno pomodzone FR-S, rozciągniętego xB 2 generacji, oraz jak co roku trzy sciony z cyklu "Scion Tuner Challenge" czyli 15 tysięcy dolarów i 90 dni na zbudowanie najlepszego auta. Bazą wyjściową był tC na 2014 rok. Finaliści to Young Tea z Los Angeles, Walter Franco z Seattle i Josh Croll z Mertztown w Pennsylvani,każdy z tych samochodów jest inny i przedstawia inne podejście.


 

1st: Young Tea, Simpli-tC (zwycięzca)  Poszedł on mniej lub bardziej w styl Kalifornijski. Niestandardowy uformowany na miarę oraz szeroki body kit, lip kit z MV Designz, fotele Sparco, zegary GReddy, audio firmy Pioneer, i turbosprężarka T3 firmy Garrett pod maską. Cały samochód polakierowano lakierem z firmy "House of colors". Wszystko to razem na tyle zachwyciło sędziów że przyznano mu pierwsze miejsce.

 2nd: Walter Franco, L-DZ Concept Inspirowany był w dużej mierze stylem VIP. Z zewnątrz samochód posiada szeroki body kit od DTM Autobody, oraz przednią dokładkę zrobioną przez zaprzyjaźnioną firmę Five Axis. We wnątrz przednie fotele zostały pokryte diamentową nicią w celu podniesienia luksusu w aucie. Pod maską wylądował osprzęt firmy NOS.

3rd: Josh Croll, WSD tC ostatni co nie oznacza że najgorszy projekt posiada coś co nie posiadają konkurencji a dokładnie kierownicy po lewej stronie, jest to pierwszy na świecie tC z tego typu rozwiązaniem. Unikalna konfiguracja deski rozdzielczej pochodzi od firmy Bux Customs. W całkowicie oczyszczonej komorze silnika znajduje się turbo kit z firmy Dezod Motorsport, zaś lakier pochodzi już od budowniczego czylu Croll's customs.

A teraz kolejne perełki od Sciona

#1: czarne FR-S zaprojektowane przez DJ Steve Aoki

#2: czarno-biały, 500-konny FR-S zbudowany we współpracy z Bulletproof Automotive

#3: szary GReddy 750 konny turbodoładowany FR-S 

#4: matowy szary FR-S, wersja koncepcyjna z przodem przypominającym Volkswagena Scirocco

 

 #5 Przedłużony xB od Cartel Customs

Copyright © 2021 Crimer. All Right Reserve.